Rusko omezuje dovoz celé řady zboží z ČR v souvislosti s výskytem afrického moru prasat

Rusko omezuje dovoz celé řady zboží z ČR v souvislosti s výskytem afrického moru prasat

V reakci na výskyt afrického moru prasat v ČR zavedla Ruská federace s platností od 30. června 2017 dočasný zákaz dovozu následujících položek.

V reakci na výskyt afrického moru prasat v ČR zavedla Ruská federace s platností od 30. června 2017 dočasný zákaz dovozu následujících položek: živá prasata, jejich genetický materiál, vepřové maso a syrové produkty z vepřového masa, maso z divokých prasat, rohy, kopyta, kůže, střeva, štětiny, hotové výrobky, které obsahují ve svém složení vepřové maso, lovecké trofeje (u kterých nedochází k úplnému taxidermickému ošetření), všechny druhy krmiv a doplňkových látek pro prasata (kromě přísad do krmiv vyrobených na základě chemické a mikrobiologické syntézy a těch, které prošly tepelnou úpravou – teplota nad 70 stupňů a doba trvání déle než 20 minut), použité zařízení pro chov, porážku a bourání prasat. Po 30. červnu bude veškeré uvedené zboží vraceno z ruských hranic bez ohledu na datum vystavení veterinárních certifikátů.

Omezení se týká také tranzitu živých prasat přes území Ruské federace.

Originální znění rozhodnutí ruského dozorového orgánu Rosselchoznadzoru je k dispozici na stránkách: http://fsvps.ru/fsvps/laws/5131.html 
 

 

zdroj: Ministerstvo zemědělství ČR