Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami

Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami

Královéhradeckých krajských dožínek se letos zúčastní více než 150 prodejců a vystavovatelů. Již 14. ročník počítá s dvoudenním programem pro školy i pro odbornou veřejnost.
 

Pořádání dožínek již několik let významným způsobem podporuje Královéhradecký kraj. To se nezměnilo ani letos, kdy je hlavním organizátorem Regionální agrární komora.

 

„Jde o důkaz toho, jakou váhu přikládá krajská samospráva spolupráci s našimi zemědělci. Královéhradecký kraj patří k nejúrodnějším oblastem republiky, takže zemědělský sektor má nezanedbatelný podíl na jeho ekonomickém rozvoji. Podporou našich zemědělců přispíváme k zachování pracovních míst na venkově a tím bráníme jeho vylidňování. Zemědělské subjekty se také významně podílejí na péči o krajinu,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

 

Ve dnech 15. a 16. září se mohou návštěvníci těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, bohatý hudební program a samozřejmě na ochutnávky regionálních potravin, dožínkové trhy, ukázky drobných řemesel a zábavu pro děti.

 

Dvoudenní akce odstartuje během pátečního dopoledne programem pro školy. „Děti budou moci zhlédnout výstavu zemědělské techniky, seznámit se s praktickými ukázkami práce se zvířaty včetně stříhání ovcí, práce se psy a drezůrou koní. Připraveny jsou soutěžní stanoviště, kde za správné odpovědi a splněné úkoly získají razítka do herních karet, které budou následně slosovány a vítězové budou vyhlášeni následující den,“ informovala ředitelka Regionální agrární komory Jaroslava Nekvasilová.

 

Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí v 11 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí, poté po malém okruhu k Magistrátu města, kde se připojí mažoretky a kapela s Dóžou – maskotem Královéhradeckých dožínek. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům.

 

Před koupalištěm a všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin a několik pódií, na kterých bude až do pozdního odpoledne probíhat pestrý kulturní program, jehož největší hvězdou bude zpěvačka Marcela Holanová s kapelou. Pokračovat budou ukázky prací se zvířaty, které zaujmou hlavně malé návštěvníky.

 

Dožínek se celkově zúčastní více jak 150 prodejců a vystavovatelů. Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 15. až do neděle 17. září 2017.

 

Pořadatelem akce je Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje. 

Informace naleznete na www.dozinky.cz

Pod zprávou je k dispozici program Královéhradeckých dožínek 2017 s orientační mapkou rozmístění atrakcí.